Етап за номинации (приключил)

Етапът за номиниране приключи на 20 април!

Участвалите в този първи етап изпратиха над 250 номинации в общо 14 категории!

Съгласно правилата във всяка категория преминават за гласуване първите 5 (пет) номинации, предложени най-много пъти. В случаите, в които на пето място има повече от една номинации, предложени равен брой пъти, в етапа за гласуване преминават всички пети поред номинации.

Гласуването ще бъде отворено на 25 април, така че всеки може да запази датата в календара си – тогава ще се решат финалните номинации на България за Еврокон 2017.

По-долу публикуваме списък с всички номинации, които са получени и отговарят на правилата, както и колко пъти всяка номинация е предложена по време на етапа на номиниране.

Най-добро литературно произведение

Име на номинацията / Колко пъти е предложена

“Home, sweet home!” – Явор Цанев / 19
“ПО крилете на гарвана” – сборник / 19
“Писъци” – Horror Writers Club LAZARUS / 18
“451 градуса по Бредбъри” – сборник / 16
“Сказания за Ледената планина” – Александър Драганов / 14
непреминали за гласуване номинации
“Другият сън” – Владимир Полеганов / 10
“Брод през световете” – Валентин Попов – Вотан / 8
“Езикът на ножовете” – Хараламби Марков / 8
“Отдел “И” – Петър Тушков / 7
“Априлска жътва” – Бранимир Събев / 7
“ЛАМЯ ЕООД” – Марин Трошанов / 6
“Мечове в космоса” – сборник / 5
“Котарака и Абаносовият дракон” – Ал Торо / 5
“Змии в стените” – Сибин Майналовски / 4
“Някога бяхме богове” – Мартин Петков / 4
“Последната територия” – Момчил Николов / 3
“Контакт” – Ирена Радева / 3
“Призвание герой брой 5” – сборник книги-игри / 3
“Приключенията на Найден Намерения” – Димитър Цолов / 3
“Пепел от мрак” – Валентин Попов – Вотан / 2
“…А те изпълзяват нощем. Кратки измерения на страха” – Тео Буковски / 2
“Зелени разкази (ама наистина)” – антология / 2
“Зъбатите демони” – Петър Бобев / 2
“В ярката им светлина” – Йордан Желязков / 1
“Приключенията на мотовете – част 3” – Радостина Николова / 1
“Сказание за Железноръкия войн” – Мирослав Петров / 1
“Преобразена” – Десислава Дюлгерян / 1
“Дълга поляна” – Нели Цветкова / 1
“Синьото мънисто” – Нели Цветкова / 1
“Хубави неща, лоши неща” – Коста Сивов / 1
“Четвърт безкрайност” – Асен Кожухаров, Веселин Чакъров / 1
“Сълзите на дракона” – Кръстю Мушкаров / 1
“Самодива” – Краси Зуркова / 1
“Трубадур” – Стефан Д. Стефанов / 1
“Кръстопът” – Димитър Запрянов / 1

Най-добро художествено (арт) произведение

Корица на “Езикът на ножовете” – Дияна Нанева / 7
Корица на “Писъци” – Петър Станимиров / 7
Корица и илюстрации към “Пръстенът на нибелунга. Зигфрид” – Петър Станимиров / 5
Корица на “Контакт” – Светлозара Доксимова / 5
Корица на “Призвание герой” брой 5 / 5
непреминали за гласуване номинации
Корица на “ЛАМЯ ЕООД” – Петър Станимиров / 3
Корица на списание “Дракус” – специално издание на английски – Живко Петров / 2
Корица на “ПО крилете на гарвана” – Калин Николов / 2
Корица на “Градът и звездите” – Исмаил Инджеоглу / 2
Корица на “Две луни” – Петър Станимиров / 2
Корица на “Бъдеще” – Живко Петров / 2
Корица на “Априлска жътва” – Радослав Донев / 1
Илюстрации към “ЛАМЯ ЕООД” – Веселин Чакъров / 1
Корица на “Little book of darkness” – Светослав Петров / 1
Корица на списание “Книги-игри” бр. 7 – Божидар Жеков / 1
Картина “Разкаяние” (Regret) – Йоанна Викторова – Drawly / 1

Най-добро представление

Фестивал “Дни на фантастичното” / 13
Stalker LARP VIII: Спиралата на времето / 8
“Истории от някога” / 7
Изложба “Валкирия” – Петър Станимиров / 4
Фестивал “Таласъмия” / 3
непреминали за гласуване номинации
The Darkness: Presented by The FOG LARP series, 27.12.2016 / 2
Когато яперица дойде (Коренуване) – Миро Моравски / 1
Изворът на Ая (Коренуване) – Миро Моравски / 1
Театър Via Verde – Щастливият принц / 1
Легенда за русалиите, или Легенда за пътя (Коренуване) – Миро Моравски / 1
Легенда за първия кукер – Късометражен филм от света на “Златната ябълка” / 1
Представление-лекция “Лъвкрафт” / 1

Най-добър фензин

ShadowDance / 18
Електронно списание “Фентернет” / 2

Най-добро произведение за деца

“Добросъците” – Никола Райков / 9
“Пръстенът на нибелунга. Зигфрид” – Елена Павлова / 7
“Мина и тайната на магиите” – Весела Фламбурари / 6
“Българ. Книга-игра 3. Междузвезден унищожител” – Неделчо Богданов, Ал Торо / 3
“Бъди ми приятел” от Юлия Спиридонова – Юлка / 1
“Малките магьосници от О-III: Принц Храбър и Небесното кралство. Произшествие второ” – Диляна Крусева / 1

Най-добра интернет публикация, различна от фензин

Цитаделата / 19
Библиотека Хипертекст / 12
SciFi.BG / 7
Блог на Човешката библиотека / 3
Блог на списание “Дракус” / 3
непреминали за гласуване номинации
Freifall Media / 2
Fantasy LARP Center / 2
Под моста / 2
Супергерои България / 2
Уики-сайт “БГ-Фантастика” / 1
AJ Comics Blog / 1
Книголандия / 1
Книжен Петър / 1
Видеоблог “Четат ли двама” / 1
Фентъзийното място на Ана Хелс / 1
Блог на Александър Цонков – Lostov / 1
Форум “Иван Ефремов” / 1
Сайт за Петър Бобев / 1
Диаскоп – електронно издание за българска култура, комикси, художници, изкуство / 1
Insane Addiction / 1
Сайт на клуб Lazarus / 1
Freifall Youtube / 1

Най-добър писател

Явор Цанев / 28
Елена Павлова / 16
Александър Драганов / 14
Бранимир Събев / 13
Сибин Майналовски / 10
непреминали за гласуване номинации
Владимир Полеганов / 7
Валентин Попов – Вотан / 5
Любомир Николов – Нарви / 4
Димитър Цолов / 3
Янчо Чолаков / 3
Весела Фламбурари / 3
Иван Атанасов / 3
Никола Райков / 2
Петър Тушков / 2
Донко Найденов / 2
Александър Карапанчев / 2
Георги Връбчев / 1
Николай Теллалов / 1
Мартин Колев / 1
Коста Сивов / 1
Нели Цветкова / 1
Мариян Петров / 1
Юлия Спиридонова / 1
Александър Торофиев – Ал Торо / 1
Георги Мерджанов / 1

Най-добър художник

Петър Станимиров / 20
Дияна Нанева – Functional Neighbour / 5
Димитър Стоянов – Димо / 3
Даниел Атанасов – “Сатанасов” / 3
Калин Николов / 3
непреминали за гласуване номинации
Атанас П. Славов / 2
Ивайло Иванчев / 2
Светлозара Доксимова / 1
Сотир Гелев / 1
Румен Чаушев / 1
Веселин Чакъров / 1
Димитър Николов / 1
Росен Дуков / 1

Най-добър издател

Gaiana book and art studio / 34
ИК Бард / 10
Artline Studios / 9
Сиела / 7
ИК “Колибри” / 6
непреминали за гласуване номинации
Човешката библиотека / 5
Изток-Запад / 4
Издателство Аргус / 3
Deja Book / 2
Монт / 2
Сдружение “Книги-игри” / 2
ИК “Екслибрис” / 1
Издателство Вузев / 1
Плеяда / 1
Art Eternal / 1
Smart Books / 1
ИК Еднорог / 1
Ибис / 1
MBG books / 1
Тера фантастика / 1
Егмонт / 1

Най-добър популяризатор на фантастика

Явор Цанев / 18
Александър Драганов / 10
Екипът на ShadowDance / 7
Екипът на Инициатива ФендъмБГ / 6
Калин Ненов / 6
непреминали за гласуване номинации
Юрий Илков (Генерала) / 5
Жоро Пенчев от Shadowdance / 5
екип на “Сборище на трубадури” / 4
екипът на списание Дракус / 4
Екипът на “През 9 земи” / Зимна Таласъмия / 4
Николай Николов – Козия / 4
Христо Блажев / 3
Кристиана Тошева от ФЛЦ / 3
екипът на Библиотека Хипертекст / 2
Александър Торофиев – Ал Торо / 2
Дилян Благов / 2
Екипът на Цитаделата / 2
Стефан Караманов / 1
Издателство “Гаяна” / 1
Александър Карапанчев / 1
Александър Попов – Random от ShadowDance / 1
Петър Тушков / 1
Кънчо Кожухаров / 1
Кристиана Тошева (и екипът на Фентъзи ЛАРП Център) / 1
Григор Гачев / 1
Златко Петков / 1
Иван Величков / 1
Борислав Атанасов / 1
Петър Атанасов / 1
Ейдриън Уейн / 1
Бранимир Събев / 1
Ани Иванова / 1

Най-добро периодично издание

Списание “Дракус” / 29
Сборище на трубадури / 17
Списание Книги-игри / 3
Списание “Тера фантастика” / 2
Ко-миксер / 1

Най-добър преводач

Елена Павлова / 21
Александър Драганов / 17
Иван Атанасов – Deadface / 9
Коста Сивов / 8
Светлана Комогорова – Комата / 4
непреминали за гласуване номинации
Петър Тушков / 2
Симеон Цанев / 1
Калин Ненов / 1
Слави Ганев / 1
Йоана Гацова / 1
Елена Петрова / 1
Богдан Русев / 1
Васил Велчев – Лейзи / 1
Деница Райкова / 1
Александър Маринов / 1
Владимир Зарков / 1
Любомир Николов-Нарви / 1

Награда за дебют

Александър Цонков – Lostov / 12
Иван Величков / 9
Дамян Д. Рейнов / 8
Хараламби Марков / 5
Даниел Иванов / 5
Живко Петров / 5
непреминали за гласуване номинации
Дрейк Вато – Виктор Димитров / 3
Стефан Стефанов / 3
Йоанна Викторова – Drawly / 3
Петър Атанасов / 2
Димитър Запрянов / 2
Снежана Ташева / 1
Божидар Жеков / 1
Гергана Грънчарова / 1

Гранд-майстор на фантастиката

Явор Цанев / 25
Елена Павлова / 15
Петър Станимиров / 8
Иван Атанасов – Deadface / 7
Юрий Илков – Генерала / 6
непреминали за гласуване номинации
Любомир Николов – Нарви / 3
Атанас Славов / 2
Янчо Чолаков / 2
Александър Карапанчев / 2
Текла Алексиева / 1
Николай Теллалов / 1
Калин Николов / 1
Дилян Благов / 1